Zaufali nam m.in.

raporty

Wyniki badania "Prognoza HR 2016"


Pozostałe

Nie tylko płaca ma znaczenie

2008

Chociaż wynagrodzenie wciąż jest dla nas najistotniejszym kryterium wyboru pracodawcy, coraz bardziej liczą się także dla Polaków możliwości rozwoju i perspektywy kariery – wynika z badania przeprowadzonego przez Towers Perrin.
Konsultanci Towers Perrin porównali kryteria, którymi kierują się obywatele różnych krajów przy wyborze zatrudnienia. Z badania wynika, że dla Polaków najistotniejsze jest wciąż atrakcyjne wynagrodzenie. Nie odbiegamy tu od przeciętnego Europejczyka, dla którego ten aspekt pracy także jest kluczowy.
Wybierając pracodawcę coraz większą wagę przykładamy do możliwości rozwoju i kariery. Stosujemy tu tę samą hierarchię wartości, co Rosjanie, dla których tylko nieco bardziej od rozwoju istotna jest kariera. Dla porównania, Niemcy najwyżej cenią elastyczny czas pracy. Jest to związane z coraz większym znaczeniem równowagi pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym w zaawansowanych gospodarkach. Bardzo istotne dla naszych zachodnich sąsiadów są także ciekawe zadania. Atrakcyjne wynagrodzenie znalazło się dopiero na 3 miejscu wśród czynników decydujących o wyborze zatrudnienia za Odrą.

NAJWAŻNIEJSZE CZYNNIKI PRZYCIĄGANIA PRACOWNIKÓW - WG KRAJÓW

 Czynnik przyciągania pracowników  Polska  Niemcy UE Rosja
 Atrakcyjne wynagrodzenie zasadnicze  1 3 1 1
 Możliwości nauki i rozwoju  2      3
 Perspektywy kariery  3   2 2
 Elastyczny czas pracy    1    
 Ciekawe zadania    2 3  

Źródło: Towers Perrin
 

wróć